Stopařské začátky

Nejlépe bude když necháme promluvit dobové dokumenty, tak jak to tenkrát viděli sami učastníci kteří stáli u zrodu oddílu…(text je přebraný v původním znění).

ZAHAJOVACÍ SCHŮZKA ODDÍLU 16.9. 1982

Činnost oddílu byla zahájena plakátem, který jsme vyvěsili na nástěnku ve škole V Úžlabině. Plakát se ale neosvědčil, a tak jsme se nakonec rozhodli dojít do některých tříd osobně a vyzvat zájemce k založení oddílu. Původně jsme zamýšleli začít ve vyšších třídách, ale nakonec jsme zašli do tříd 3.A a 3.B. Z těchto dvou tříd pocházeli první členové našeho oddílu. V obou třídách jsme stručně promluvili o činnosti budoucího oddílu, určili datum a sraz na první schůzku. První schůzka se konala 16. Září 1982. Sešli jsme se před školou a společně odešli do kruhu do klubovny. Zde jsme si pověděli několik základních věcí o oddíle a dohodli se na jménu : Stopaři. Domluvili jsme si již na sobotu první výpravu. Zahráli jsme si několik her a poté se rozloučili.

PRVNÍ VÝPRAVA ODDÍLU 18. 9. 1982

Na první výpravu jsme se vydali do údolí řeky Berounky, do Srbska a ke Karlštejnu. Bylo nás asi 20 a přišli mezi nás poprvé dva další budoucí členové, starší sourozenci těch, kteří chodili do 3.A a 3.B. Byli to Máňa, sestra Pedra a Diky, bratr Stáziny. Hned před školou jsme se rozdělili na družiny, dvě chlapecké a jednu dívčí. Rozdělení bylo zatím jen prozatímní, družiny neměly ani názvy ani zvolené vedoucí družin. Každou družinu si zatím vzal na starost jeden z nás : pozdější Bobry Tomáš, pozdější Vydry Hujer a pozdější Jitřenky Handy. Ze Srbska jsme vykročili po značce směrem na Karlštejn. Na louce nad Srbskem jsme se utábořili k obědu. Hráli jsme na třetího v kroužku, přelézali lanovou lávku, zkusili jsme poprvé Honbu za tajemnou vysílačkou. Pokračovali jsme dál v cestě na Karlštejn. V lese na dohled od hradu jsme hráli dvě lesní hry : hledání rozstříhané zprávy a přenášení zprávy přes střežní území. Pak jsme sešli do obce Karlštejna. Zkoušeli jsme po tuto část mlčet a velmi se nám to dařilo. Mlčení nikdo neporušil. Byli jsme se sebou i s celou výpravou spokojení.


více se o historii oddílu dozvíte z naší kroniky

jak_to_zacalo.txt · Poslední úprava: 2010/08/27 00:20 autor: Opix
chimeric.de = chi`s home Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0